Így szorítja gettóiskolákba a magyar oktatási rendszer a legszegényebb diákokat
A hazai társadalom és az oktatási rendszer is afelé tendál, hogy kiszorítsa a hátrányos helyzetű diákokat, akik ennek hatására gettóiskolákba sűrűsödnek.
A hazai társadalom és az oktatási rendszer is afelé tendál, hogy kiszorítsa a hátrányos helyzetű diákokat, akik ennek hatására gettóiskolákba sűrűsödnek.
Ez az ötödik alkalom, amikor a szülők és a pedagógusok online fejthetik ki véleményüket az oktatásról, sőt javaslatokat is tehetnek.
A Széll Kálmán téren és az ország több pontján is megtartották a zebraszerdát. Molinókkal vonultak szerdán a tanárok, szülők és diákok.
Pedagógus végzettségű, bár nem oktat, de gyerekein keresztül belelát a magyar valóságba. Kállai Kornélia január óta minden szerda reggel kiáll a hozzá legközelebb eső zebrához és így próbálja meg felhívni a figyelmet a közoktatás helyzetére.
Nem tanár vagy diák. Szülő. Az oktatás helyzetét azonban ő is siralmasnak látja.
Néhány héttel ezelőtt szinte felrobbantotta az internetet a miskolci Herman Ottó Gimnázium tantestületének fotója, azóta pedig számos budapesti és vidéki iskola készített hasonló felvételeket, hogy felhívják a figyelmet a pedagógustársadalom elöregedésénre és a pályakezdők hiányára.
Alacsonyak a pedagógusfizetések, pedig a tanárhiány miatt egyre több a munka az iskolákban. A gyerekek túlterheltek, a szülők egy része sem a tananyag mennyiségével, sem a minőségével nincs megelégedve. A Szülői Hang közösségnek több mint 2300-an küldték el a véleményüket az oktatás legégetőbb problémáiról. De vajon melyikkel kellene elsőként foglalkozni?
Az egyesült államokbeli pedagógusok alacsony fizetésért dolgoznak, egyre többet.
Az Alkotmánybíróság (Ab) jogalkotási kötelezettséget állapított meg a tanulási nehézségekkel küzdő gyermekek védelmében kedden közzétett határozatával.
Több országban is tüntetnek a tanárok: Görögországban múlt héten szünetelt az oktatás a pedagógusok sztrájkja miatt, Los Angelesben pedig napok óta nincs tanítás. A tüntetők követelései itthon is megállnák a helyüket.
Az előző hónapok számaival szemben a tanévkezdés előtt már csak 696 tanárok és tanítók számára meghirdetett állás van a Közigazgatási Állásportálon.
A szakszervezet szerint 4-5 ezer pedagógus hiányzik az oktatási rendszerből bő egy hónappal a tanévkezdés előtt.
"Előfordul, hogy zeneakadémiát végzett és a művészetoktatásban dolgozó kolléga munkáját olyanok bírálják el, akiknek közel olyan végzettségük sincs, vagy hogy a nyelvtanárt olyanok ellenőrzik, akik az adott nyelven egy szót sem tudnak" - mondta Nagy Erzsébet, a PDSZ országos választmányának tagja.